Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 19 чоловік

Основні правила організації оздоровлення та відпочинку дітей в літній період

Дата: 12 липня 2023 о 10:08, Оновлено 12 липня 2023 о 10:17

Основні правила організації оздоровлення та відпочинку дітей в літній період

Літо вже повноцінно вступило в свої права. Тому саме час відірвати дітей від телевізорів, комп’ютерів та використати час літніх канікул для забезпечення максимального відпочинку та оздоровлення, поновлення сили, здоров’я та позитивних емоцій на весь наступний навчальний рік.

Для дітей основними оздоровчими факторами являються: дотримання режиму дня, перебування на відкритому повітрі, рухова активність, раціональне харчування, чергування різних видів діяльності, загартовуючих процедур. Незважаючи, де перебуває дитина – вдома чи в організованому колективі – правильне дотримання вищезазначених вимог являється головним для повноцінного оздоровлення.

Режим дня дитини

Влітку можна дещо скоригувати режим дня дитини. Відомо, що  протягом навчального року більшість дітей недосипає. Але це не означає, що спати потрібно до обіду, бо восени, з початком занять, буде сильніше відчуватися стрес від необхідності рано вставати. Важливо, щоб тривалість сну відповідала біологічним потребам дитини.

У розпорядку дня варто передбачити різноманітні заняття: ігри на свіжому повітрі, спорт, посильна допомога по господарству, читання, заняття творчістю, перегляд фільмів і мультфільмів, походи на пляж і на природу.

Якщо ж немає можливості контролювати дитячий режим дня влітку, можна відправити дитину в табір: там уже точно будуть стежити за розпорядком її дня. Якщо з якихось причин Ви не бажаєте або не можете відпустити дитину в літній оздоровчий табір, є інший  варіант: денний табір у межах міста. Такі табори існують на базі навчальних закладах. Перебування в такому таборі допоможе не тільки дотриманню режиму дня влітку, а і оздоровленню дитини.

Раціональне харчування

Правильно організований режим харчування (4 – 5 – кратний прийом їжі) має велике значення для нормального фізичного і нервово – психічного розвитку дитини. Приймати їжу слід не раніше ніж через 30 хвилин після гри або прогулянки, а вечеряти за 1 – 1,5 години до сну.

Особливу увагу слід звернути на кількість рідини, що вживається, щоб не допустити теплового удару і зневоднення.

Влітку важливо поповнити запас вітамінів, тому потрібно включити в раціон сезонні ягоди (звернути увагу на недопущення вживання дикорослих та отруйних), фрукти і овочі, адже в розпал сезону кількість корисних речовин у них максимальна. Також треба пам’ятати, що перед вживанням ягоди, фрукти і овочі потрібно ретельно помити, щоб в організм не потрапили кишкова паличка або гельмінти.

Фізичні навантаження

Літо – найкраща пора року для фізичної активності. Одяг дітей влітку повинен бути з натуральних тканин, дозволяти шкірі дихати, не пропускати ультрафіолет. Головний убір – важливий атрибут літнього вбрання, він вбереже не тільки від сонячного удару, але і частково від кліщів.

Організація фізичного виховання повинна відповідати віку дитини, стану її здоров’я, рівню фізичного розвитку та фізичній підготовленості. Потрібно щодня перебувати на відкритому повітрі, а не в квартирі під кондиціонером і перед комп’ютером, робити ранкову гімнастику, загартовування: повітряні та сонячні ванни, обтирання, душ, купання, приймати участь в екскурсіях, організовувати прогулянки.

Все це зміцнює імунну систему дитини.

Розумові навантаження

Особлива проблема сучасного суспільства – комп’ютер. Сучасна дитина не до кінця розуміє всю небезпеку впливу цієї техніки на фізичний, психологічний і розумовий стан. Тому батькам слід стежити за тим, щоб час перебування перед екраном комп’ютера був не більше 2х годин на день.

Крім того, відсутність інтелектуального навантаження влітку призводить до того, що мозок школярів приходить у стан сплячки, що призводить до забування та втрати основних учнівських навичок, набутих протягом року. Тому дуже важливо влітку обов’язково читати, розв’язувати рівняння, писати вправи, повторювати пройдений матеріал, звичайно не в таких великих обсягах як в період навчання, а в значно менших.

Отже, підсумовуючи вищевикладене, літня пора являється найбільш сприятливим періодом для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку. Але, щоб мати міцне здоров’я, про нього потрібно дбати щодня, бо здоров’я – це найважливіше, що є в житті людини.

Правила загартовування дітей

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/none/path/sffca7aa29b89b371/image/i527dc52f223c30a5/version/1469823983/image.png

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/none/path/sffca7aa29b89b371/image/i907629d6b287d524/version/1469823726/image.gif

                                          https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/none/path/sffca7aa29b89b371/image/iaa49ff81c8b0a30b/version/1469823949/image.gif

Сонце, Повітря і Вода – це основні, природні та найбільш доступні фактори загартування. Воно необхідне кожній людині для того, щоб підвищити стійкість організму до впливу низьких і високих температур повітря, і за рахунок цього запобігти частим захворюванням.

Звичайно ж загартування не врятує від всіх хвороб, але допоможе в боротьбі з ними. Адже загартована людина рідше хворіє та легше переносить будь-які інфекції. А у здорової людини міцніша імунна і нервова система, кращий настрій, сон і апетит. Тому загартовуватися корисно і необхідно.

Щоб підвищити свій імунітет, не обов’язково обливатися холодною водою, достатньо займатися фізичними вправами, босоніж ходити по піску та гальці, плавати, загоряти та вести здоровий спосіб життя. Крім того, протягом всього часу, незалежно від пори року потрібно постійно провітрювати приміщення, приймати контрастний душ, вмиватися холодною водою та регулярно робити ранішню зарядку.

Завдяки загартуванню підвищується стійкість організму до таких несприятливих явищ навколишнього середовища, як холод, жара, вологість, мороз та інші. У загартованої людини налагоджуються терморегуляторні процеси організму завдяки систематичному і дозованому впливу холоду, тепла і т.п.

Процедури загартування можна поділити на загальні та місцеві. До загальних належать такі, як повітряні та сонячні ванни, контрастний душ, банні процедури. А обливання, умивання, полоскання прохолодною водою, ходіння по землі та снігу належать до місцевих засобів.

 

                                Основні ефекти загартовуючих процедур

 

• Зміцнюють нервову систему;
• Розвивають м’язи та кістки;
• Поліпшують роботу внутрішніх органів;
• Сприяють активізації обміну речовин;
• Стимулюють роботу імунної системи.

 

                                                Головні правила загартування

• Поступовість. Починати займатися оздоровчими процедурами потрібно поступово, від мінімального впливу і з кожним разом збільшувати та переходити до тривалих процедур.
• 
Систематичність. Не бажано переривати оздоровчий процес, так як при тривалих перервах ефект загартування може знизитись або зовсім втрачається;
• 
Методичність. Це правило означає, що не потрібно опускати руки і зажадати негайних результатів. Адже це тривалий процес, який вимагає перебудови всього організму.

 

Отримати позитивний результат від процесу загартування можна лише тоді, коли всі оздоровчі процедури будуть поєднуватись з правильним режимом дня, повноцінним харчуванням, здоровим способом життя та сприятливим психологічним кліматом.

                            Профілактика дитячого травматизму

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/none/path/sffca7aa29b89b371/image/ia3b8b6cd70941297/version/1469485620/image.png

                                               Шановні батьки!

Здоров'я - це найважливіше, що є в житті людини. Закликаємо вас зміцнювати та берегти його.

З настанням літньої спекотної погоди населення поспішає до водоймищ, озер, річок. Як приємно відпочити біля води, позагоряти, поплавати, попірнати... Але чи знайомі вам правила поведінки біля водоймищ?

Вода є не тільки джерелом життя, здоров'я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Тому, знаходячись біля води, будь завжди максимально обережним. Пам'ятай, що на річці є течія, і дно річки може бути замуленим. Вода в озерах, ставках стояча, тобто більш забруднена, ніж у річках, і це може спричинити зараження при купанні. У морі на воді триматися легше, бо густина солоної води вища за густину прісної.
При організації відпочинку на воді дотримуйся наступних правил безпеки:

  • купання починай при температурі повітря +25 °С та температурі води +17-19 °С;
  • купайся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях;
  • якщо пляжу поблизу немає, вибирай чистий пологий берег, але попередньо з'ясуй, чи немає на дні корячок, гострих підводних каменів, коловоротів, ям тощо;
  • не купайся відразу після прийому їжі;
  • знаходься у воді не більше 10-15 хвилин, не доводь тіло до ознобу;
  • не плавай далеко від берега, не запливай за попереджувальні знаки;
  • не переривай купання частими виходами із води і не стій мокрим на вітрі;
  • потрапивши у сильну течію, не борись проти неї, а пливи за течією, наближаючись до берега;
  • не входь у воду занадто розігрітим: перепади температури можуть спричинити судоми;
  • при судомах не розгублюйся, намагайся утриматися на поверхні води і клич на допомогу;
  • потрапивши у вир, набери побільше повітря у легені, занурся у воду і сильним ривком у бік за течією виходь з виру і випливай на поверхню;
  • не лежи після купання на сонці, а відпочивай у затінку;
  • при виході із води розітри тіло долонями або рушником насухо і одягнись.

                                  Загартувальні процедури

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=475x10000:format=png/path/sffca7aa29b89b371/image/i86e31e1829310527/version/1469485836/image.png

  • Загартування повітрям
  • повітряні ванни в приміщенні(діти мають їсти, гратися і спати в теплу погоду при відчинених вікнах);
  • повітряно-сонячні ванни(на прогулянках, які організовують кожного дня по два рази. Проводити прогулянки слід за будь-якої погоди. При загартуванні повітрям дуже важливо правильно одягати дитину - відповідно до сезону і погоди, щобзабезпечити їй вільну рухливість і необхідний тепловий комфорт. У теплі дні організовують ігри середньої рухливості, щобдіти не перегрівалися);

                                         Загартування водою

  • обтирання(починати загартування водою можна з вологого обтирання (1-2 хвилини) спочатку з рук, шиї. Далі обтирати допояса, потім ноги. Температура води від +32ْС, +28ْС до +22ْС, +20ْС.
  • обливання(Загартуванню сприяє обливання стоп. Після прогулянки також можна обливати ноги дітей нагрітою на сонці водою з поліетиленових пляшок);
  • купання( у гумових басейнах, встановлених на майданчиках);

                                      Загартування сонцем

  • Дітям рекомендується короткотривале перебування на сонячній ділянці. Вкрай обережно сонячні ванни призначаються дітямвід 1 до 3 років.
  • Перші сонячні ванни треба приймати при температурі повітря не нижче +18°С. Тривалість їх не повинна перевищувати 5хвилин (далі додавати по 3-5 хвилин, поступово доводячи до години).
  • Загорати часто, але нетривало.
  • Кращий час для засмаги: у середній смузі - 9-13 і 16-18 годин; на півдні - 8-11 і 17-19 годин.
  • Приймати сонячні ванни найкраще ранком, коли повітря особливо чисте і ще не занадто пекуче, а також ближче до вечора,коли сонце хилиться до заходу.
  • Не рекомендується загоряти безпосередньо перед їжею і відразу після неї. Сонячні ванни можна приймати через 30-40хвилин після сніданку, а закінчувати не менш ніж за годину до чергового прийому їжі.
  • Абсолютним протипоказанням до проведення сонячних ванн є температура повітря +30 ْС.
  • Після сонячних ванн, а не до них, дітям призначають водні процедури.

                 https://fs02.vseosvita.ua/020021g6-187c/001-0x0.jpg?t=db835511fe49f2cc22471f2b34013346

 

: 3.5 м/с, https://fs02.vseosvita.ua/020021g6-187c/005-0x0.jpg?t=db835511fe49f2cc22471f2b34013346              

                                                                                                                                                                                                                                             

Погода

                   https://fs02.vseosvita.ua/020021g6-187c/002-0x0.jpg?t=db835511fe49f2cc22471f2b34013346

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.