Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу (International Chernobyl Disaster Remembrance Day)
Аварія на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року— найбільша техногенна та екологічна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. Радіоактивна хмара пронеслася над більшою частиною Європи, східною частиною США.
Чорнобиль — біль не тільки України, це біль усього світу. Ще більш вражаючими були б убивчі наслідки катастрофи, якби не мужність ліквідаторів аварії, що загасили пожежу на Чорнобильській АЕС.
Напередодні 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи, коли пандемія COVID-19 тимчасово закрила музеї для відвідування, відвідати Національний музей «Чорнобиль» можна перебуваючи вдома, онлайн.
Віртуальний тур доступний за посиланням http://chornobylmuseum.kiev.ua/uk/virtual-tour/
З метою поглиблення знань учнів про аварію на Чорнобильській АЕС, виховання любові до рідної землі, для учнів 5-9 класів на платформі дистанційного навчання було оформлено інформаційну сторінку з історичними фактами та посиланням на документальний фільм «Чорнобиль. Точка часу» https://www.youtube.com/watch?v=55ueObCiq-w та Чернобыль 2021. Новости https://www.youtube.com/watch?v=ivucwr_1ocE. З учнями 8 класу проведено виховну годину (онлайн) «Стоять на сонці полини…», Екологічна година (онлайн) з 5 класом «Чорнобиль – чорний біль нашої землі», година-спомин (онлайн)Чорнобиль… Трагедія… Наслідки…» у 6 класі, виховна година «День Чорнобильської трагедії» у 2 класі, урок пам’яті «Дзвони Чорнобиля» в 4 класі, конкурс малюнків «Твій біль, Україно – Чорнобиль». 26 квітня під час дистанційного онлайн-уроку з фізики для учнів 9 класу буде проведено інформування на тему «Чорнобиль не має минулого».